Wróżki, Elfy, Nimfy…

WARSZTATY FOTOGRAFII BAŚNIOWEJ

Dawno, dawno temu… Tak moglibyśmy zacząć naszą opowieść…

Zapraszamy do wzięcia udziału w wyjątkowych, baśniowych warsztatach fotograficznych. Stworzyliśmy niezwykły plener, gdzie można na chwilę opuścić szarą rzeczywistość i przenieść się w świat leśnych elfów, wodnych nimf czy bajkowych księżniczek. To trzydniowe spotkanie ma za zadanie pokazać Wam, jak tworzyć magiczne zdjęcia w klimacie bajkowym. Do dyspozycji uczestników będą piękne baśniowe stylizacje i profesjonalny wizaż. Każdy z uczestników będzie miał możliwość indywidualnej pracy z modelkami pod okiem prowadzących. Na warsztatach zapozują nam przepięknie wystylizowane modelki, które doskonale odnajdują się w bajkowym świecie. Po części plenerowej na przykładzie wybranych zdjęć z sesji zobaczycie, jak od podstaw wygląda postprodukcja zdjęć w programie Photoshop. Do udziału w plenerach zapraszamy każdego niezależnie od stopnia zaawansowania – u nas odnajdą się zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

Nie czekaj! Zapisz się już teraz!

a otrzymasz dodatkowo:

Kalibrację monitora za pomocą kalibratora Spyder 5 PRO

Certyfikat ukończenia szkolenia

Praktyczne lekcje z podstawami Adobe Photoshop

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ

Termin : 09 – 11 września 2022

Liczba miejsc ograniczona
Koszt: 1250 zł  

Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń do nas: 668 474 869

W cenie:

  • ubezpieczenie
  • opiekę trzech doświadczonych fotografów
  • sesje fotograficzne plenerze z udziałem modelek
  • edycja zdjęć w profesjonalnym programie Adobe Photoshop
  • kalibracja monitorów
  • dobra zabawa oraz ogromna dawka wiedzy i praktyki

Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że podana cena to koszt warsztatów fotograficznych i nie zawiera ona noclegu oraz wyżywienia. Będzie nam bardzo miło, jeśli będziesz chciał nocować w miejscu, gdzie odbędą się nasze warsztaty. Miejsce noclegów potwierdzimy wkrótce (okolice Kamiennej Góry/Lubawki)

Specjalnie dla Was na hasło „Kuźnia Fotograficzna” będą czekały zarezerwowane pokoje i wyżywienie (nocleg 50-60 zł/noc/za osobę w pokoju 2 osobowym, wyżywienie 30-35 zł obiad, śniadanie 25-28 zł – płatne na miejscu w Agroturystyce).

Czego Cię nauczymy?

Na początku opowiemy o obiektywach i ich doborze do zdjęć, które chcesz robić. Dowiesz się jak działa przesłona i jaki ma wpływ na powstający obraz. Pomożemy ustawić Twój aparat tak abyś mógł wykorzystać 100% jego możliwości. Pokażemy różnice miedzy działaniem autofocusa oraz ostrzeniem manualnym. Uzyskasz wiedzę na temat zasad kompozycji i budowy obrazu. Opowiemy jak ważna jest pora dnia w fotografowaniu oraz jaki wpływ na fotografię ma światło.

W kolejnej części warsztatów dowiesz się jak szukać inspiracji do sesji zdjęciowej, jak współpracować z modelkami, jak nimi pokierować aby uzyskać pożądany efekt i w jaki sposób fotografować modelki oraz pracować z nimi ze spokojem i bez stresu. Powiemy jak stworzyć wyjątkowe stylizacje (również „z niczego”), jak zbudować kadr, w którym modelka jest najważniejsza i jak uchwycić ciekawe ujęcie. Dowiesz się jak pracować w różnych warunkach oświetleniowych z modelami. Pokażemy też jak znaleźć odpowiednie miejsce do fotografii baśniowej i jak zrobić efektowny portret.

Nauczymy Cię edycji zdjęć w Adobe Photoshop oraz wywoływania plików raw w Camera Raw. Zobaczysz jak prostować i kadrować zdjęcia, jak dobierać i poprawiać kolory, jak wyostrzyć i odszumić fotografię. Nauczysz się efektów specjalnych, trików fotograficznych i prostego retuszu. Pokażemy jak przygotować pliki by uzyskać profesjonalne wydruki oraz jak przygotować pliki do publikacji w sieci.

Co będzie Ci potrzebne…

Aparat fotograficzny, obiektyw lub obiektywy (najlepiej jak najjaśniejsze – my używamy przede wszystkim obiektywów 35mm, 50mm, 85mm oraz 70-200), karty pamięci, baterie do aparatu, ładowarka, statyw, laptop z zainstalowanym programem Adobe Photoshop.

Ze względu na to, iż sesje baśniowe odbywają się w plenerze należy zabezpieczyć się przed działaniem czynników zewnętrznych. Będziemy dużo fotografować na ziemi, z pozycji siedzącej lub leżącej, więc warto zaopatrzyć się w ubrania, które mogą się pobrudzić.

PLAN WARSZTATÓW

Dzień pierwszy

15:00 – 16:00 spotkanie i zakwaterowanie w Agroturystyce

16:00 – 17:00 obiadokolacja

17:00 – 20:00 – wieczór z aparatem w dłoni: kadrowanie, czyli trudna sztuka budowania poprawnej kompozycji, nastawy aparatów, walka z ISO, sensorem, przesłoną i migawką, pojęcie głębi ostrości i punktu ostrzenia.

Dzień drugi

08.30–09.00 śniadanie

09.00–10.00 przygotowanie do sesji fotograficznej

10.00–13.00 sesja fotograficzna z udziałem modelek

13.30–14.30 przegląd i edycja fotografii z porannego pleneru

14.30–15.30 obiadokolacja

15.30–18.00 sesja fotograficzna z modelekami

18:00-19.00 – przegląd i edycja fotografii z porannego pleneru – prezentacja przykładowej obróbki przy użyciu rzutnika

19.00 czas wolny i luźne rozmowy o fotografii

Dzień trzeci

09.00 – 10.00 śniadanie

10.00 – 12.00 przegląd i edycja fotografii z sesji i plenerów – omówienie zdjęć uczestników oraz korekcja podstawowych błędów

12.00 – 12.30 przerwa

12.30 – 14.00 Camera Raw: kompensacja ekspozycji, rozpiętość tonalna, korekcja obiektywu, ostrzenie i odszumianie, selektywna korekcja barw, podstawy postprocesu

14.30 – pożegnanie

Pozować będzie Emilia Kopaczewska

Warsztaty fotograficzne

Pozować będzie Anna Buzek

Warsztaty fotograficzne
Warsztaty fotograficzne
Warsztaty fotograficzne

*Gwarancją rezerwacji jest wpłata zaliczki 500 zł zaliczki.
**Organizator zastrzega sobie zmiany w programie w przypadku złych warunków atmosferycznych i na wniosek uczestników.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą ♥♥♥