Szkolenia i warsztaty fotograficzne oraz wyjazdy integracyjne dla firm i korporacji

Fotografia stała się popularnym hobby, a imprezy firmowe o tematyce fotograficznej – atrakcyjną formą rozrywki. W naszej ofercie skierowanej do firm znajduje się szeroka gama zarówno spotkań integracyjnych z fotografią w tle, jak również profesjonalnych warsztatów i szkoleń, podczas których pracownicy firmy zdobędą praktyczne umiejętności, zwiększające nie tylko jakość pracy, ale także jej efektywność. Warsztaty fotograficzne to od pewnego czasu jedna z bardziej skutecznych form integracji, z której korzysta coraz więcej klientów biznesowych.

Oferujemy szkolenia m.in. z zakresu: fotografii portretowej, produktowej, mobilnej, a także cyfrowej obróbki zdjęć. Realizujemy też inne kursy, dostosowane indywidualnie do potrzeb firmy i jej pracowników.

Szkolenie fotografii mobilnej

W czasach, gdy każdy ma w telefonie dobry aparat, zdjęcia mogą robić wszyscy. I trochę prawdy w tym jest. Być może wcale jakość zdjęcia nie zależy od samego sprzętu, ale przede wszystkim od oka i kreatywności tego, kto za aparatem stoi. A także podstawowej wiedzy dotyczącej kadrowania, ekspozycji i parametrów używanych w fotografii. Tę wiedzę chętnie przekażemy na szkoleniu i nauczymy jak stosować ją w praktyce.

Szkolenie fotografii produktowej

Na szkoleniu szybko i w przystępny sposób wyjaśniamy zasady i przedstawiamy techniki fotografowania produktów o niewielkich gabarytach, takich jak: biżuteria, zegarki, okulary, kosmetyki, urządzenia elektroniczne, a także potrawy, narzędzia pracownicze, artykuły biurowe, książki, zabawki, gadżety i inne. Uczymy jak przygotować studio oraz jaki sprzęt wykorzystać do tego typu fotografii. Na życzenie klienta, pod określone wymagania produktowo-zdjęciowe oraz możliwości finansowe, konfigurujemy i zalecamy odpowiedni zestaw sprzętu fotograficznego. W drugiej części szkolenia pokażemy podstawowy proces postprodukcji zdjęć produktowych.

Szkolenie z portretu biznesowego.

Fotografia portretowa to jedna z najprzyjemniejszych dziedzin fotografii. To również pretekst do spotkań z ciekawymi ludźmi, bliski kontakt z nimi oraz praca wyobraźni w kreowaniu czyjegoś oraz własnego wizerunku. Na warsztatach nauczymy jak swobodnie pracować z modelem, wykorzystywać tło, wnętrze i różne rodzaje światła, by uzyskać określony efekt. Dowiemy się, jakich błędów nie popełniać, by portretowani zawsze dobrze wychodzili na zdjęciach. Wspólnie przekonamy się, że do uzyskania niesamowitych efektów często wystarczają minimalne środki. Podczas zajęć nauczymy się inspirować najlepszymi i czerpać od nich. Przekażemy również naszą wiedzę dotyczącą postprodukcji tego typu fotografii.

Szkolenie z postprodukcji

To warsztaty dla osób, które chcą poznać potęgę programu Adobe Photoshop, Lightroom i Camera Raw oraz posiąść wiedzę w podstawowej i zaawansowanej obróbce fotografii.
W ramach warsztatów zdobędziecie umiejętność sprawnego wykorzystania wielu funkcji programów oraz poznacie tajniki obróbki zdjęć – tak by w maksymalnym stopniu wykorzystać możliwości jakie daje współczesna fotografia cyfrowa. Po tym szkoleniu zdjęcia zyskają zupełnie nowy, techniczny wymiar, a efekty będą widoczne już w czasie trwania zajęć!

Szkolenie z fotografii do social mediów

Dzisiaj prowadzenie bloga, czy profilu na facebooku i instagramie to często konieczność. Na tym szkoleniu nauczymy robić piękne zdjęcia, które przyciągną uwagę odbiorców w internecie. Omówimy podstawowe zasady fotografii: kompozycję, światło, stylizację, barwy, parametry, tła, dodatki, tekstury i style. Pomożemy w praktyce zrozumieć działanie najważniejszych parametrów. Pokażemy jak przygotować piękne stylizacje, które następnie sfotografujmy i obrobimy w programie graficznym.

Integracyjne warsztaty fotograficzne dla firm.

Wyjazdowe warsztaty fotograficzne to idealny sposób na integrację pracowników. Otrzymują oni dużą dawkę wiedzy, która przyda się zarówno w życiu codziennym, jak i w pracy zawodowej. W trakcie trwania warsztatów bardzo często powstają też zdjęcia, które firma może wykorzystać później do swojej promocji, a pracownicy mają możliwość spędzić aktywnie czas w okolicach przepięknych Karkonoszy.

Podczas warsztatów integracyjnych kładziemy nacisk na fotografię zarówno w teorii, jak i w praktyce. Po teoretycznym wprowadzeniu na temat podstaw fotografii, czasu, przysłony, ISO, zasad kadrowania i kompozycji, przejdziemy do praktyki. Każdy z pracowników będzie mógł wcielić się w rolę fotografa. Zapewniamy profesjonalnie przygotowane sesje zdjęciowe po to, by każdy z, również nie mający do tej pory do czynienia z fotografią, miał możliwość samodzielnego wykonania pieknych zdjęć. Ponieważ spotkanie to ma na celu również integrację proponujemy także zadania zespołowe, podczas których pracownicy będą musieli wspólnie osiągnąć założony cel w oparciu o określone zadania fotograficzne. Ta forma świetnie sprawdza się w budowaniu wzajemnych relacji i porozumienia wśród pracowników firmy. Utrwala pozytywne relacje, ucząc pracy zespołowej pod presją czasu.

Wymienione wyżej propozycje to tylko niektóre z naszych możliwości organizacyjnych. Każde szkolenie, czy warsztaty są dostosowywane indywidualnie do potrzeb firmy. Zainteresowanych zachęcamy do bezpośredniego kontaktu i zapoznania się z pełną ofertą usług.
Więcej informacji na temat warsztatów dla firm można uzyskać pod telefonem: 668 474 869

Warsztaty fotograficzne
Warsztaty fotograficzne