Warsztaty fotograficzne na jachcie

HIT SEZONU

Zapraszamy na Wyspy Liparyjskie – czyli warsztaty fotograficzne na jachcie z widokiem na aktywne wulkany.

Wyspy Liparyjskie – kraina siedemnastu wysp i siedemnastu stygnących wulkanów. Pochodzenie wulkaniczne sprawia że jest to jedno z najciekawszych krajobrazowo miejsc na ziemi. Wynurzone z morza pionowe na dziesiątki metrów lite skały, niczym sople lodu przybierają przedziwne formy i kształty. Miejsce niezwykłe i magiczne. Dymiące tu i ówdzie zbocza masywnych i wciąż aktywnych wulkanów przyprawiają o dreszcz emocji i dopełniają atmosferę baśni. Tajemniczy i niedostępny archipelag zaistniał już w mitologii greckiej jako siedziba boga wiatru. Skoro Eol to dla nas żeglarzy wyprawa na Lipary winna być niczym odwiedziny Mekki, z tą jednak różnicą, że raz w życiu nie wystarczy. Przemieszczać się będziemy naszym Hiltonem na wodzie – komfortową Bavarią 49. Trasa rejsu jest ambitna. Rejs, jak każdy w podobnym formacie, poprowadzi skipper z „górnej półki”, który z Eolem potrafi zagrać w szachy i grał już nie jeden raz. Dla nas to zdecydowanie rejs roku. Zapraszamy na pokład!

P.S. Sejsmolodzy zapewniają, że slalom pośród aktywnych wulkanów, które wciąż dymią i plują gorącą lawą należy do całkowicie bezpiecznych. Uwaga! Tylko przez najbliższe tysiąc lat.

Dzięki połączeniu sił i wieloletniego doświadczenia Szkoły Żeglarskiej Junga  oraz Kuźni Fotograficznej możemy w końcu zaproponować Państwu rejs po morzu Tyrreńskim połączony z warsztatami fotograficznymi.

Tylko teraz na jednych warsztatach poznamy podstawy fotografii pejzażu, fotografii lotniczej z drona, fotografii podwodnej oraz postprocessingu w programie graficznym Photoshop i Lightroom. Wszystko to przeplatane będzie wachtami za sterem luksusowej Bavarii 49, opalaniem na dziobie i kąpielami w lazurowych lagunach. Spokojne wody morza Tyrreńskiego umożliwią nam nocne obserwacje Drogi Mlecznej, spadających gwiazd oraz fluorescencyjnych meduz ciągnących się za jachtem. Z rana mogą przywitać nas delfiny a w południe przepływające żółwie morskie.

Dodatkowo po rejsie można spodziewać się od 120 do 140 godzin stażowych niezbędnych dla kandydatów na sternika jachtowego.

Zapisy na rok 2021 wkrótce ruszą.

Zapisz się już teraz

Wypełnij krótki formularz kontaktowy.

Termin: w trakcie ustalania

Liczba miejsc ograniczona

Koszt: 5000 zł + przelot ok. 400 zł

Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń do nas: 668 474 869

Do Waszej dyspozycji:

  • Opieka doświadczonych fotografów.
  • Wykłady i rozmowy na tematy fotograficzne
  • Jacht Bavaria 49 – czyli Hilton na wodzie 😉 – śpimy w kajutach dwu osobowych (na jachcie trzy prysznice i toalety).
  • Kapitan 😉

Prosimy o wyrobienie karty EKUZ przez wyjazdem

Formularz zgłoszeniowy

Termin: w trakcie ustalania

Rejs z warsztatami fotograficznymi odbędzie się na trasie Neapol – Wyspy Liparyjskie – Neapol.

Zapewniamy dobrą zabawę oraz ogromną dawkę wiedzy i praktyki!

Plan ramowy:

Przelot z Polski do Neapolu i transfer z lotniska do marin:

Głównym lotniskiem transferowym jest Neapol. Wymiany załóg będą przeprowadzane w jednej z Marin w Neapolu, dokładną informacje wysyłamy kilka dni przed rejsem. Port będzie dobrze skomunikowany na trasie Marina – Lotnisko, bez problemu można przemieszczać się środkami publicznego transportu.

Postaramy się zrealizować cały program, jednak pogoda podczas rejsu może być bardzo zmienna i to od niej uzależniona będzie ostateczna trasa. 

  • Startujemy z mariny w okolicach Neapolu (dokładną lokalizację podamy przed rejsem) po czym skierujemy się ku wyspom Liparyjskim.
  • Odwiedzimy Vulcano – wyspę termalnych źródeł. Jej powierzchnia zajmuje 21 km². Na samej wyspie są w sumie dwa wulkany nieczynny już wulkan Vulcanello oraz aktywny karter Fossa. Na wyspie wszechobecny jest zapach siarki i dostępne są siarkowe źródła, w których można się wykąpać.
  • Następnego dnia wyspa Stromboli. Jest to druga wyspa z czynnym wulkanem i najbardziej wysunięta na północ. Ze stożka wyspy możemy zaobserwować unoszący się dym. Wybuchy wulkanu, które występują tu co ok 15 minut najlepiej jest obserwować nocą z morza. Opłyniemy kolejne wyspy cumując w najlepszych miejscach i skierujemy się na Capri.
  • To jedna z najbardziej luksusowych włoskich wysp, będąca perłą Zatoki Neapolitańskiej, na której leży miasto o tej samej nazwie. Swoim położeniem, krajobrazem, lazurową wodą i świetną kuchnią Capri przyciąga turystów z całego świata. Na tle błękitnego morza przepięknie prezentuje się jasna zabudowa. Budynki otoczone są przez soczystą, śródziemnomorską zieleń, a zbocze wyspy tworzą skaliste klify.
  • Stamtąd pożeglujemy do Positano na kawę i fotografowanie pięknych uliczek miasteczka. Positano powszechnie uważane jest za najpiękniejsze miasto Kampanii. W wielu przewodnikach wymieniane jest także jako jedno z kilkunastu najpiękniejszych miast we Włoszech. Położone na stromym zboczu, w przepięknej scenerii, gdzie zielone góry łączą się z lazurowym morzem. Miasto zachwyca śródziemnomorską zabudową, licznymi zielonymi ogrodami, kwiatami, romantyczną plażą, kawiarniami na świeżym powietrzu i świetną kuchnią serwowaną w tutejszych trattoriach.
  • Po dotarciu do poszczególnych wysp będziemy schodzić na ląd, by pozwiedzać portowe miasteczka, skosztować pysznej włoskiej kuchni i wypić orzeźwiające espresso. 

Wyżywienie – składka na zaprowiantowanie jachtu:

Na naszych rejsach załoga sama decyduje o formie zaprowiantowania i budżecie na ten cel. Służymy pomocą przy planowaniu zakupów.

UWAGA! Kapitan zwolniony jest ze składki na zaprowiantowanie, za to pierwszy zasiada do stołu

*Gwarancją rezerwacji jest wpłata 1500 zł oraz wysłanie formularza zgłoszeniowego. Wyznacznikiem uczestnictwa jest kolejność zgłoszeń. Prosimy po wysłaniu formularza odebrać maila z dalszymi instrukcjami.
**Organizator zastrzega sobie zmiany w programie w przypadku złych warunków atmosferycznych i na wniosek uczestników.