Warsztaty fotograficzne W poszukiwaniu Nessi – Szkocja + Isle of Skye

Zapraszamy na niezapomniane warsztaty fotograficzne w jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Pod okiem doświadczonych fotografów odwiedzicie najbardziej urokliwe zakątki Szkocji. Dowiecie się wszystkiego o swoim aparacie i technikach fotografowania, wpływie światła na fotografię, zasadach kompozycji i budowania obrazu.

Z tej wyprawy każdy uczestnik wróci bogatszy o moc wrażeń i niezliczoną liczbę kadrów, które w pełni oddadzą klimat tej niezwykłej krainy.

Zapisz się już teraz

Termin: 18-25.08.2024

Wylot: Wrocław – Edynburg / Glasgow

Powrót: Edynburg / Glasgow – Wrocław

Koszt: 5500 zł + bilet lotniczy – CENA PROMOCYJNA – PRZEDSPRZEDAŻ !!

Cena obejmuje:

– warsztaty fotograficzne

– przewodnictwo po Szkocji

– plenery fotograficzne w najpiękniejszych zakątkach Szkocji

– opieka  doświadczonych fotografów

– wykłady i rozmowy na temat rotografii oraz postprodukcji zdjęć

– samochód wraz z paliwem i ubezpieczeniem

– noclegi w namiotach

– na wypadek dłuższego pozostania w terenie –  maszynki i butle z gazem do gotowania.

– przetwornice 12V – 230V z gniazda samochodowego oraz rozdzielacz USB.

– ubezpieczenie

Cena nie obejmuje:

– biletów lotniczych

– wyżywienia

Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń do nas: 668 474 869

PLAN RAMOWY:

Szkocja jest bardzo ciekawym kierunkiem podróży, jednak często nie sposób ślepo podążać za ułożonym wcześniej planem zwiedzania. Tutaj nie ma typowych atrakcji turystycznych, jakie czekają w innych miejscach. Możemy tu obcować z dziewiczą przyrodą, niesamowitymi górami, malowniczymi widokami i wszechogarniającą zielenią, która nie blaknie nawet w deszczowe pochmurne dni. Podczas naszej wyprawy zobaczymy słynne szkockie zamki, latarnie i przepiękną Wyspę Skye, która zapewne zachwyci nas swoją mglistą naturą.

Przygotujcie wygodne buty! Do niektórych atrakcji będziemy musieli dotrzeć na pieszo przemierzając piękne trekkingowe trasy.

Odwiedzimy między innymi:

Trotternish Ridge – wybierzemy się na osuwisko skały Meall, będącego najbardziej wysuniętym na północ punktem górskiego pasma Trotternish. Na charakterystyczny krajobraz składają się trzy skały: mierząca 37 metrów Igła („The Needle”), porośnięty trawą płaski Stół („The Table”) i przypominające nieco piramidę Więzienie („The Prison”). To chyba jeden z dwóch najbardziej „pocztówkowych” obrazków i jedno z najczęściej uwiecznianych przez fotografów miejsc na wyspie.

Fairy Pools – u stóp Black Cuillins, niedaleko Glenbrittle znajdują się niesamowite baseny z krystalicznie czystą wodą. Oczywiście wszystko zależy od tego, czy trafi się tam w odpowiednią pogodę. Najpiękniej jest o zachodzie lub wschodzie, ewentualnie w towarzystwie błękitnego nieba upstrzonego białymi chmurkami.

Kilt Rock – to niesamowity klif i towarzyszący mu 60-metrowy wodospad. Skalne urwisko ze wstążką spływającej po nim wody robi wrażenie, zwłaszcza nad ranem, gdy na punkcie widokowym brak tłumów, a dzień budzi się do życia.

The Nest Point – to latarnia morska na wyspie Skye. Przez wielu Szkotów, fotografów i podróżników jest uważana za jedną z najładniej położonych latarni na świecie, a już na pewno w Szkocji. Znaleźć ją można w najdalej wysuniętym na zachód punkcie wyspy, u stóp bazaltowego klifu, gdzie czuwa nad bezpieczeństwem przepływających statków od 1909 roku. Neist Point jest miejscem niezwykle malowniczym. Z jednej strony możemy podziwiać wyżynny krajobraz Skye, który zwieńczony jest stromymi klifami opadającymi w zimne wody oceanu Atlantyckiego. Podobnie jak the Old Man of Storr jest to jedno z ulubionych miejsc fotografów na wyspie.

Zamek Kilchurn – to jeden z najbardziej malowniczo położonych zamków w Szkocji. Ruiny średniowiecznego Zamku Kilchurn, niezwykle malowniczego, z elementami mroczności i delikatnej mistyki, cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników romantycznych widoków i wspaniałych pejzaży. Zamek ten, który w momencie swego rozkwitu porażał majestatycznym i zapierającym dech w piersi wyglądem, umiejscowiony jest na zachodnim wybrzeżu Szkocji, na brzegu jeziora Loch Awe.

Glen Etive i Glencoe – to z pewnością jedne z najbardziej znanych i malowniczych miejsc w Szkocji. Nazwa odnosi się do wioski nad brzegiem Loch Leven, a Glen Coe to malownicza dolina rozciągająca się na wschód stąd, aż do Glen Etive. Główna droga na zachodnim wybrzeżu łącząca Glasgow i Inverness, wije się przez dolinę z niezrównanymi widokami. Sceneria Glen Coe jest tak wyjątkowa i kultowa, że wiele filmów wykorzystało ten krajobraz do kręcenia scen – od Monty Pythona po Jamesa Bonda i Braveheart. Fani filmów przybywają do doliny, aby stanąć w ślady Daniela Craiga, Mela Gibsona i innych znakomitych aktorów.

Wiadukt Glenfinnan – to zdecydowanie jeden z najpiękniej położonych i najładniejszy wiaduktów kolejowych w Wielkiej Brytanii. W dodatku jest to miejsce bliskie sercu fanom Harry’ego Pottera, ponieważ to właśnie tędy przejeżdżał pociąg do Hogwartu – szkoły magii i czarodziejstwa, w której uczył się młody czarodziej.

Portree – to malownicza miejscowość na wschodnim wybrzeżu wyspy Skye, którą koniecznie trzeba odwiedzić będąc na wyspie. Wizytówką Portree jest panorama na której charakterystyczne są kolorowe budynki znajdujące się na nabrzeżu portowym. Najlepszym miejscem do ujęcia tego widoku jest ulica Bosville Terrace, która znajduje się na wzniesieniu z przepięknym widokiem na cały port.

Old Man of Storr – przez wielu fotografów uważany jest za najpiękniejszy krajobraz na świecie. Wycieczka na wyspę Skye nie będzie kompletna bez zobaczenia the Old Man of Storr. Moim zdaniem jest to najbardziej spektakularny krajobraz w Szkocji, który swoim surowym klimatem przyciąga każdego roku tysiące turystów i fotografów z najdalszych zakątków świata. Jego pięknem oczarowani są również producenci filmowi.

Quiraing – stare osuwisko w paśmie górskim Trotternish, najbardziej wysuniętego na północ szczytu Trotternish na wyspie Skye w Szkocji. Znane z wyjątkowych skarp i zapętlonego szlaku. Zielony płaskowyż urywa się efektowną przepaścią, a tutejsze punkty widokowe słyną z bajkowych wschodów słońca.

Zamek Eilean Donan – bardzo często bywa określany jako najczęściej fotografowany zamek świata. Bez względu jednak na prawdziwość tego stwierdzenia, z pewnością jest on też jedną z najlepiej rozpoznawalnych ikon Szkocji. Ta malowniczo położona, na niewielkiej wysepce u ujścia Loch Duich warownia, od lat stanowi jeden z głównych celów rzeszy turystów odwiedzających rejon szkockiego Highland.

Park Narodowy Loch Lomond and the Trossachs – ten ogromny teren o zróżnicowanym krajobrazie otwiera drogę do różnorodnych aktywności. Piesze wędrówki, sporty wodne, jazda konna, wspinaczka dla odważnych, a także wędkarstwo, golf i wycieczki statkami dla poszukujących spokoju na wczasach. Park Narodowy stanowi prawdziwą ucztę dla kochających otwarte przestrzenie. Znajdziemy tu różnorodne formacje geologiczne i wielkie bogactwo roślin oraz zwierząt.

I wiele innych… Gdzie tylko będziemy w stanie dojechać lub dojść 🙂

Programowo dzień podzielony będzie w następujący sposób:

12h – jeżdżenia, marszu i fotografowania
8h – snu
2h – gotowania, przepakowywania i rozkładania
2h – tzw. czasu wolnego, który każdy wydatkuje według własnych potrzeb.

Dlaczego śpimy w namiotach, a nie w hotelach, czy pensjonatach?

Szkocja jest na tyle specyficznym regionem, że  namiot i pola kempingowe dają nam jedyną w swoim rodzaju możliwość poznania Szkocji od podszewki. Dodatkowo, nie jesteśmy uzależnieni od konkretnego miejsca. Możemy rozbić namioty w miejscu, w jakim tylko chcemy, z którego mamy blisko do różnych atrakcji. Dzięki temu dotrzemy również do przepięknych miejsc bez skazy na cywilizacji, a namiot będzie naszym najlepszym przyjacielem.

Powyższy plan jest planem ramowym. Warunki atmosferyczne w Szkocji potrafią być nieprzewidywalne, tu pogoda potrafi zmienić się w ciągu kilku minut. Dlatego musimy być elastyczni i dostosować się do różnych nieprzewidzianych zdarzeń. Zastrzegamy możliwość zmian w programie ze względu na warunki atmosferyczne, kondycję grupy lub na wniosek uczestników. Na naszym wyjeździe stawiamy na jakość, a nie na ilość – skupiamy się odwiedzeniu najbardziej fotogenicznych miejsc, a nie odhaczeniu jak największej ilości atrakcji.

Pozostałe informacje:

1. Posiłki przygotowujemy sami z zakupionych wcześniej produktów. Będzie również możliwość zakupów spożywczych na miejscu.
2. Jeżeli ktoś cierpi na choroby lub schorzenia o których powinniśmy wiedzieć – prosimy o wcześniejszą informację na ten temat – umożliwi nam to szybszą reakcję w razie potrzeby.
3. Wystawiamy faktury.
4. Prosimy o odpowiednie przygotowanie do wyprawy:
Należy zabrać odpowiednie ubranie: ciepłą kurtkę, kurtkę przeciwdeszczową, buty trekkingowe (najlepiej nieprzemakalne), ciepły ubiór, okulary przeciwsłoneczne, wygodne, ciepłe skarpety, krem z filtrem UV, nakrycie głowy.
5. Należy zabrać ze sobą:
Aparat, obiektywy, baterie, karty pamięci, statyw (opcjonalny) oraz telefon komórkowy. Proszę nie zapomnieć o zabezpieczeniu dla swojego sprzętu przed zalaniem, czy zabrudzeniem.

Masz pytania to koniecznie napisz lub zadzwoń.

*Gwarancją rezerwacji jest wpłata zadatku 1500 zł oraz wysłanie formularza zgłoszeniowego. Wyznacznikiem uczestnictwa jest kolejność zgłoszeń. Prosimy po wysłaniu formularza odebrać maila z dalszymi instrukcjami.
** Zastrzegamy sobie możliwość zmiany w programie w przypadku złych warunków atmosferycznych i na wniosek uczestników.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą ♥♥♥