Osiem dni na Islandii – plener i warsztaty fotograficzne

Fotograficzna przygoda – „W poszukiwaniu idealnego kadru”.

Islandia – kraina różnorodności – wyspa marzeń dla pasjonatów natury: krystalicznie czyste powietrze, 10 tys. dudniących wodospadów, lodowce, rzeki, jeziora, zatoki, fiordy, wulkany i niebiańskie gejzery. Zaskakuje już na pierwszy rzut oka. Podróżnych, wysiadających na lotnisku w Keflavíku, wita silny wiatr. Czarne, wulkaniczne skały sięgające po horyzont, wyrzuty pary z gejzerów, unoszący się w powietrzu zapach siarki. To tu ścierają się płyty tektoniczne, a wybuchy wulkanów wstrzymują ruch lotniczy. Ale to również tutaj złota godzina rozciąga się przyjemnie w dłuuugie złote godziny, tak pożądane przez fotografujących. Bezpośrednie sąsiedztwo surowych skał i zielonych darni ścielących się na klifach, sprzeczki w koloniach maskonurów, owce wyskakujące na drogi to widoki, których nie ujrzycie nigdzie indziej.

Zapraszamy na niezapomniane warsztaty fotograficzne w krainie ognia, lodu, wody i skał. Pod okiem Arkadiusza Makowskiego i Pawła Kroka, w ciągu 8 dni, odwiedzicie najbardziej urokliwe zakątki Islandii. Dowiecie się wszystkiego o swoim aparacie i technikach fotografowania, wpływie światła na fotografię, zasadach kompozycji i budowania obrazu.

Z tej wyprawy każdy uczestnik wróci bogatszy o moc wrażeń i niezliczoną liczbę kadrów, które w pełni oddadzą klimat tej niezwykłej, wulkanicznej wyspy.

Gwarancją rezerwacji jest wpłata 1500 zł oraz wysłanie formularza zgłoszeniowego. Wyznacznikiem uczestnictwa jest kolejność zgłoszeń. Proszę po wysłaniu formularza odebrać maila z dalszymi instrukcjami

Zapisz się już teraz

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ
Wypełnij krótki formularz.

Termin: 07-14.07.2024

Liczba miejsc ograniczona

Koszt: 5900 + bilet lotniczy (ok 600zł)

Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń do nas: 668 474 869

W cenie:

• Opiekę dwóch doświadczonych fotografów – na 6 uczestników!

• Wykłady i rozmowy na tematy fotograficzne

• Samochód wraz z paliwem i ubezpieczeniem.

• Namioty – dla każdej osoby prywatny namiot 2-osobowy.

• Opłaty za noclegi na polach kempingowych (obejmuje płatność za nocleg w namiocie)

• Trzy maszynki i butle z gazem do gotowania. Przetwornice 12V – 220V z gniazda samochodowego oraz rozdzielacz USB.

PLAN RAMOWY:

8 dni dookoła Islandii

Dzień 1.
Przylot, wieczorne fotografowanie latarni morskiej, klifów i księżycowego krajobrazu, przejazd w kierunku miejsca noclegowego i nocleg w namiotach na kempingu.

Dzień 2.
Drugi dzień spędzimy wokół znanego „Golden Circle” czyli najważniejszych atrakcji Islandii znajdujących się na południowym-zachodzie wyspy. Odwiedzimy między innymi: kąpielisko Blue Lagoon, elektrownie geotermalne, gejzery, kratery, wodospady. Udamy się również do przepięknego parku narodowego Þingvellir, który sam w sobie jest atrakcją.

Dzień 3.
Zakończymy objazd po słynnym Golden Circle i zaczniemy podróż dookoła Islandii. Wyruszymy w stronę stolicy południa czyli Vik, po drodze zatrzymamy się na słynnym wodospadzie Seljalandsfoss oraz Skogafoss. Kolejną atrakcją są przepiękne czarne plaże w Vik, skąd pojedziemy do lodowej laguny Jökulsárlón. To raj ptactwa, fok i brył lodowych wpadających do morza. W zależności od czasu i pogody na nocleg zatrzymamy się w parku pod lodowcem lub udamy się w dalszą podróż w wschodnim kierunku.

Dzień 4.
Zobaczymy pierwsze klify, skały i przepięknie rozlewające się rzeki do morza. Cel poranny to półwysep Stokksnes z obłędną, czarną plażą oraz wydmami porośniętymi roślinnością. Następnie pojedziemy w kierunku północnym wjeżdżając na krajobrazową przełęcz Oxi. Jeśli pogoda i czas nam pozwoli, odwiedzimy małe islandzkie miejscowości ukryte wśród fjordów. Kolejny na liście jest najpotężniejszy wodospad Europy Dettifoss. Te okolice to kolejny raj dzikiego ptactwa.

Dzień 5.
Odwiedzimy rejon geotermalny Myvatn – feeria kolorów: błękit, zieleń, wszelkie odcienie szarości i brązu. Obejrzymy skalne miasto Dimmuborgir. Oprócz tego znajdziemy się na styku płyt kontynentalnych i podziwiać będziemy błękitną wodę wypływającą z głębin. Jeśli dopisze nam pogoda, to będzie możliwość odwiedzenia jednego z najbardziej znanych kąpielisk naturalnych Myvatn Nature Baths.

Dzień 6.
Kolejnego dnia odwiedzimy urokliwe wioski rybackie. Zwiedzimy Husavik, niegdyś największą bazę wypadowa na polowania na wieloryby, a zarazem jedno z najpiękniejszych islandzkich miasteczek. Kolejny kierunek to miasteczka Akureiri i Dalvik. W miarę możliwości odwiedzimy basen wiszący na klifie z cudownym widokiem, ale naszym celem będzie Hvitserkur.

Dzień 7.
Rozpoczniemy powrót na południe gdzie naszą drogę przetną wygasłe wulkany, pola lawowe, zatoki, pomniejsze wodospady. Wjedziemy również w interior wyspy, gdzie zobaczymy księżycowy krajobraz.

Dzień 8.
W ostatni dzień ruszymy w stronę stolicy, odwiedzając po drodze pozostałe „perełki”. Jeśli czas pozwoli, to zwiedzimy również Reykiavik, gdzie obejrzymy jego kolorową zabudowę, charakterystyczny kościół oraz operę. Stamtąd pojedziemy już prosto na lotnisko.

Programowo dzień podzielony będzie w następujący sposób:
12h – jeżdżenia, marszu i fotografowania
8h – snu
2h – gotowania, przepakowywania i rozkładania
2h – tzw. czasu wolnego, który każdy wydatkuje według własnych potrzeb.

Powyższy plan jest planem ramowym. Islandia jest wyspą nieprzewidywalną, tu pogoda potrafi zmienić się w ciągu kilku minut. Dlatego musimy być elastyczni i dostosować się do różnych nieprzewidzianych zdarzeń. Zastrzegamy możliwość zmian w programie ze względu na warunki atmosferyczne, kondycję grupy lub na wniosek uczestników. Naszą podróż niejednokrotnie przerwą przystanki w geotermalnych sadzawkach, basenach, czy gorących źródłach. Na naszym wyjeździe stawiamy na jakość, a nie na ilość – skupiamy się odwiedzeniu najbardziej fotogenicznych miejsc na Islandii, a nie odhaczeniu jak największej ilości atrakcji.

Pozostałe informacje:

1. Posiłki przygotowujemy sami z zakupionych wcześniej produktów. Będzie również możliwość zakupów spożywczych na miejscu.
2. Jeżeli ktoś cierpi na choroby lub schorzenia o których powinniśmy wiedzieć – prosimy o wcześniejszą informację na ten temat – umożliwi nam to szybszą reakcję w razie potrzeby.
3. Wystawiamy faktury.
4. Prosimy o odpowiednie przygotowanie do wyprawy:
• Należy zabrać odpowiednie ubranie: ciepłą kurtkę, kurtkę przeciwdeszczową, buty trekkingowe (najlepiej nieprzemakalne), ciepły ubiór, okulary przeciwsłoneczne, wygodne, ciepłe skarpety, krem z filtrem UV, nakrycie głowy. Niezbędny będzie termos, śpiwór i karimata.
5. Należy zabrać ze sobą:
• Aparat, obiektywy, baterie, karty pamięci, statyw (opcjonalny) oraz telefon komórkowy. Proszę nie zapomnieć o zabezpieczeniu dla swojego sprzętu przed zalaniem, czy zabrudzeniem.

Dlaczego śpimy w namiotach, a nie w hotelach, czy pensjonatach?

Islandia jest na tyle specyficznym krajem, że ciężko znaleźć tu apartament czy ekskluzywny hotel. Namiot i pola kempingowe dają nam jedyną w swoim rodzaju możliwość poznania tego kraju od podszewki. Dodatkowo, nie jesteśmy uzależnieni od konkretnego miejsca. Możemy rozbić namioty w miejscu, w jakim tylko chcemy, z którego mamy blisko do różnych atrakcji. Dzięki temu dotrzemy również do przepięknych miejsc bez skazy na cywilizacji, a namiot będzie naszym najlepszym przyjacielem.

Wszystkie nasze warsztaty mają charakter szkoleniowy i stanowią naturalną konsekwencję w procesie nauki fotografii. Przemieszczamy się wspólnie po najciekawszych fotograficznie miejscach, jednak nie oznacza to organizacji przez nas wycieczek turystycznych. Nie świadczymy także usług przewozu osób, ani działalności w branży hotelarskiej, restauracyjnej. Fundacja Edukacja i Kuźnia Fotograficzna nie są podmiotem w obrocie usług turystycznych w rozumieniu ustawy o usługach turystycznych.

*Gwarancją rezerwacji jest wpłata 1500 zł oraz wysłanie formularza zgłoszeniowego. Wyznacznikiem uczestnictwa jest kolejność zgłoszeń. Prosimy po wysłaniu formularza odebrać maila z dalszymi instrukcjami.
**Organizator zastrzega sobie zmiany w programie w przypadku złych warunków atmosferycznych i na wniosek uczestników.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą