Łowcy zórz – Islandia

Islandia – kraina różnorodności – wyspa marzeń dla pasjonatów natury: krystalicznie czyste powietrze, 10 tys. dudniących wodospadów, lodowce, rzeki, jeziora, zatoki, fiordy, wulkany i niebiańskie gejzery. Zaskakuje już na pierwszy rzut oka. Podróżnych, wysiadających na lotnisku w Keflavíku, wita silny wiatr. Czarne, wulkaniczne skały sięgające po horyzont, wyrzuty pary z gejzerów, unoszący się w powietrzu zapach siarki. To tu ścierają się płyty tektoniczne, a wybuchy wulkanów wstrzymują ruch lotniczy. Ale to również tutaj złota godzina rozciąga się przyjemnie w dłuuugie złote godziny, tak pożądane przez fotografujących. Bezpośrednie sąsiedztwo surowych skał i zielonych darni ścielących się na klifach, sprzeczki w koloniach maskonurów, owce wyskakujące na drogi to widoki, których nie ujrzycie nigdzie indziej.

Zapraszamy na niezapomniane warsztaty fotograficzne w krainie ognia, lodu, wody i skał. Pod okiem Arkadiusza Makowskiego i Pawła Kroka, w ciągu tych dni, odwiedzicie najbardziej urokliwe zakątki Islandii. Dowiecie się wszystkiego o swoim aparacie i technikach fotografowania, wpływie światła na fotografię, zasadach kompozycji i budowania obrazu.
Z tej wyprawy każdy uczestnik wróci bogatszy o moc wrażeń i niezliczoną liczbę kadrów, które w pełni oddadzą klimat tej niezwykłej, wulkanicznej wyspy.

Gwarancją rezerwacji jest wpłata 1500 zł oraz wysłanie formularza zgłoszeniowego. Wyznacznikiem uczestnictwa jest kolejność zgłoszeń. Proszę po wysłaniu formularza odebrać maila z dalszymi instrukcjami.

Zapisz się już teraz

Termin: 17-21 marca 2024

Wylot: Wrocław – Keflavik 

Powrót: Keflawik – Wrocław

Koszt: 3900 pln

Cena obejmuje:

– warsztaty fotograficzne

– przewodnictwo po islandzkich szlakach

– plenery fotograficzne w najpiękniejszych zakątkach wyspy

– opieka dwóch doświadczonych fotografów

– samochód wraz z paliwem i ubezpieczeniem

– noclegi w domku z pełnym wyposażeniem

– na wypadek dłuższego pozostania w terenie – trzy maszynki i butle z gazem do gotowania.

– przetwornice 12V – 230V z gniazda samochodowego oraz rozdzielacz USB.

– ubezpieczenie

Cena nie obejmuje:

– biletów lotniczych

– wyżywienia

Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń do nas: 668 474 869

PLAN RAMOWY:

Dzień 1.
Przylot, przejazd w kierunku miejsca noclegowego w kierunku półwyspu Snæfellsnes.

Dzień 2.
Podróż zaczniemy od zwiedzania półwyspu Snæfellsnes. Zobaczymy pierwsze fiordy, klify, skały, wodospady i przepięknie rozlewające się rzeki do morza. Wdrapiemy się na klify Londrangar, obejrzymy urokliwe islandzkie kościółki, a także odwiedzimy Park Narodowy Snæfellsjökull

Dzień 3.
Na trzeci dzień będziemy kontynuować podróż przez półwysep Snæfellsnes, gdzie odwiedzimy pozostałe atrakcje tego regionu – między innymi jeden z najczęściej fotografowanych wodospadów na wyspie – Kirkjufellsfoss. Przemieścimy się na południe w okolice słynnego „Golden Circle”

Dzień 4.
Ten czas spędzimy wokół znanego „Golden Circle” czyli najważniejszych atrakcji Islandii. Na tzw. Złoty Krąg składają się między innymi trzy piękne miejsca Park Narodowy Þingvellir, obszar geotermalny z najsłynniejszym gejzerem Geysir i wodospad Gullfoss.

Dzień 5.
W ostatni dzień ruszymy w stronę stolicy, odwiedzając po drodze pozostałe „perełki” znajdujące się na południowym-zachodzie wyspy. Odwiedzimy między innymi: kąpielisko Blue Lagoon, elektrownie geotermalne, gejzery i kratery. Jeśli czas pozwoli, to zwiedzimy również Reykiavik, gdzie obejrzymy jego kolorową zabudowę, charakterystyczny kościół oraz operę. Stamtąd pojedziemy już prosto na lotnisko.

Codziennie wieczorem, jeśli tylko warunki będą odpowiednie, będziemy próbowali łapać zorze.

Programowo dzień podzielony będzie w następujący sposób:
12h – jeżdżenia, marszu i fotografowania
8h – snu
2h – gotowania, przepakowywania i rozkładania
2h – tzw. czasu wolnego, który każdy wydatkuje według własnych potrzeb.

Powyższy plan jest planem ramowym. Islandia jest wyspą nieprzewidywalną, tu pogoda potrafi zmienić się w ciągu kilku minut. Dlatego musimy być elastyczni i dostosować się do różnych nieprzewidzianych zdarzeń. Na bieżąco sprawdzamy dokładną pogodę oraz aktywność słoneczną. Dostosowujemy plan tak aby sfotografować zorzę polarną. W dzień planujemy fotografować, najważniejsze atrakcje Islandii. Zastrzegamy możliwość zmian w programie ze względu na warunki atmosferyczne, kondycję grupy lub na wniosek uczestników. Naszą podróż niejednokrotnie przerwą przystanki w geotermalnych sadzawkach, basenach, czy gorących źródłach.

Pozostałe informacje:

1. Posiłki przygotowujemy sami z zakupionych wcześniej produktów. Będzie również możliwość zakupów spożywczych na miejscu.
2. Jeżeli ktoś cierpi na choroby lub schorzenia o których powinniśmy wiedzieć – prosimy o wcześniejszą informację na ten temat – umożliwi nam to szybszą reakcję w razie potrzeby.
3. Wystawiamy faktury.
4. Prosimy o odpowiednie przygotowanie do wyprawy:
• Należy zabrać odpowiednie ubranie: ciepłą kurtkę, kurtkę przeciwdeszczową, buty trekkingowe (najlepiej nieprzemakalne), ciepły ubiór odpowiedni na chłodne islandzcie dni i noce, okulary przeciwsłoneczne, wygodne, ciepłe skarpety, krem z filtrem UV, nakrycie głowy oraz termos.
5. Należy zabrać ze sobą:
• Aparat, obiektywy, baterie, karty pamięci, statyw (opcjonalny) oraz telefon komórkowy. Proszę nie zapomnieć o zabezpieczeniu dla swojego sprzętu przed zalaniem, czy zabrudzeniem.

Wszystkie nasze warsztaty mają charakter szkoleniowy i stanowią naturalną konsekwencję w procesie nauki fotografii. Przemieszczamy się wspólnie po najciekawszych fotograficznie miejscach, jednak nie oznacza to organizacji przez nas wycieczek turystycznych. Nie świadczymy także usług przewozu osób, ani działalności w branży hotelarskiej, restauracyjnej. Fundacja Edukacja i Kuźnia Fotograficzna nie są podmiotem w obrocie usług turystycznych w rozumieniu ustawy o usługach turystycznych.

Masz pytania to koniecznie napisz lub zadzwoń.

*Gwarancją rezerwacji jest wpłata 1500 zł oraz wysłanie formularza zgłoszeniowego. Wyznacznikiem uczestnictwa jest kolejność zgłoszeń. Prosimy po wysłaniu formularza odebrać maila z dalszymi instrukcjami.
**Organizator zastrzega sobie zmiany w programie w przypadku złych warunków atmosferycznych i na wniosek uczestników.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą ♥♥♥