WARSZTATY FOTOGRAFII CIĄŻOWEJ

+ edycja zdjęć w programie Adobe Photoshop i Lightroom

Interesujesz się fotografią ciążową? Chcesz robić lepsze zdjęcia ciążowe i kobiece? U nas poznasz tajniki tej trudnej dziedziny fotografii zarówno w teorii, jak i praktyce. Opowiemy o swoich doświadczeniach w pracy z modelkami w plenerze i w studiu, a doświadczeni instruktorzy pokażą, jak robić to dobrze.
Na początku dowiesz się jaki aparat fotograficzny wybrać. Opowiemy o obiektywach i ich doborze do zdjęć, które chcesz robić. Zrozumiesz, jak najsprawniej posługiwać się parametrami aparatu, aby unikając wpadek i błędów, zrobić niezapomniane ujęcia kobiety w ciąży. Dowiesz się jak działa przysłona i jaki ma wpływ na powstający obraz. Pomożemy ustawić Twój aparat tak abyś mógł wykorzystać 100% jego możliwości. Pokażemy różnice miedzy działaniem autofocusa oraz ostrzeniem manualnym. Uzyskasz wiedzę na temat zasad kompozycji i budowy obrazu. Dowiesz się, jak podejść do fotografii ciążowej, aby umiejętnie połączyć piękno kobiety z jej zmieniającym się ciałem w okresie ciąży. Opowiemy jak ważna jest pora dnia w fotografowaniu oraz jaki wpływ na fotografię ma światło. Dzięki temu unikniesz błędów i umiejętnie nauczysz się jak dobierać i miksować różne rodzaje oświetlenia podczas robienia zdjęć. Omówimy najpiękniejsze sposoby ułożenia ciała kobiety “ z brzuszkiem”. Ustalimy, które ułożenia są obowiązkowe podczas sesji, a z których nieraz warto zrezygnować.

Nie czekaj! Zapisz się już teraz!

A otrzymasz dodatkowo:

Kalibrację monitora za pomocą kalibratora Spyder 5 PRO

Certyfikat ukończenia szkolenia

Praktyczne lekcje z podstawami Adobe Photoshop

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ

Termin: 10 – 12 czerwca 2022

Liczba miejsc ograniczona

Koszt: 1200zł

Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń do nas: 668 474 869

W cenie:

  • ubezpieczenie
  • opiekę trzech doświadczonych fotografów
  • profesjonalna sesja fotograficzna z modelkami
  • edycja zdjęć w profesjonalnym programie Adobe Photoshop
  • kalibracja monitorów
  • dobra zabawa oraz ogromna dawka wiedzy i praktyki

Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że podana cena to koszt warsztatów fotograficznych i nie zawiera ona noclegu oraz wyżywienia. Będzie nam bardzo miło, jeśli będziesz chciał nocować w miejscu, gdzie odbędą się nasze warsztaty – Miejsce noclegów potwierdzimy wkrótce (okolice Kamiennej Góry/Lubawki)

Specjalnie dla Was na hasło „Kuźnia Fotograficzna” będą czekały zarezerwowane pokoje i wyżywienie (nocleg 50-60 zł/noc/za osobę w pokoju 2 osobowym, wyżywienie 30-35 zł obiad, śniadanie 25-28 zł – płatne na miejscu w Agroturystyce).

Czego Cię nauczymy?

Dowiesz się jaki aparat fotograficzny wybrać. Opowiemy o obiektywach i ich doborze do zdjęć, które chcesz robić. Dowiesz się jak działa przesłona i jaki ma wpływ na powstający obraz. Pomożemy ustawić Twój aparat tak abyś mógł wykorzystać 100% jego możliwości. Pokażemy różnice miedzy działaniem autofocusa oraz ostrzeniem manualnym.  Uzyskasz wiedzę  na temat zasad kompozycji i budowy obrazu. Opowiemy jak ważna jest pora dnia w fotografowaniu  oraz  jaki wpływ na fotografię ma światło.

Nauczymy Cię edycji zdjęć w Adobe Photoshop oraz wywoływania plików raw w Camera Raw. Zobaczysz jak prostować i kadrować zdjęcia, jak dobierać i poprawiać kolory, jak wyostrzyć i odszumić fotografię. Nauczysz się efektów specjalnych, trików fotograficznych i prostego retuszu. Pokażemy jak przygotować pliki by uzyskać profesjonalne wydruki oraz jak przygotować pliki do publikacji w sieci.

Co będzie Ci potrzebne…

Aparat fotograficzny, obiektyw lub obiektywy, karta pamięci, baterie do aparatu, ładowarka, statyw. Laptop z zainstalowanym programem Adobe Photoshop i Ligtroom

PLAN WARSZTATÓW

Dzień pierwszy

15:00 – 16:00 spotkanie i zakwaterowanie w Agroturystyce
16:00 – 18:00 trochę teorii o sprzęcie fotograficznym, konfiguracja aparatów
18:00 – 19:00 obiadokolacja
19:00 – 19:45 wieczór z aparatem w dłoni:
kadrowanie, czyli trudna sztuka budowania poprawnej kompozycji, nastawy, walka z ISO, przysłoną i migawką, pojęcie głębi ostrości i punktu ostrzenia.
19:45 – 20:30 Przygotowanie laptopów do edycji zdjęć, Camera Raw: kompensacja ekspozycji, rozpiętość tonalna, korekcja obiektywu, ostrzenie i odszumianie, selektywna korekcja barw

Dzień drugi

08:00 – 09:00 śniadanie
09:00–10:00 przygotowanie modelek do sesji, wybór stylizacji, światła. Ustalenie przebiegu sesji i konkretnych póz.
10:00–15:30 sesja fotograficzna przyszłej mamy w studio, a jeśli pogoda pozwoli, to również w plenerze
15:30–16:30 obiadokolacja
16:30–19:00 przegląd i edycja fotografii z porannego pleneru – prezentacja przykładowej edycji przy użyciu rzutnika,
19.00 czas wolny i luźne rozmowy o fotografii

Dzień trzeci

08:00 – 09:00 śniadanie
09:00 – 12:00 przegląd i edycja fotografii z sesji – Postprodukcja od A do Z. Jak efektywnie obrabiać zdjęcia w Camera Raw, Lightroom i Adobe Photoshop. Czym warto posiłkować się w obróbce.
12:00 – 12:30 przerwa
12:30 – 14.00 ciąg dalszy edycji zdjęć w programie Adobe Photoshop
14.00 – 14.45 wręczenie certyfikatów
15.00 pożegnanie

INSTRUKTORKA

Anna Buzek – kolekcjonerka roślin, miłośniczka tańca towarzyskiego, zwierząt wszelkiej maści oraz dalekich, samotnych podróży. Od ponad 12 lat zajmuje się fotografią i postprodukcją zdjęć oraz projektowaniem graficznym. Jest laureatką konkursów fotograficznych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zanim na dobre rozpoczęła przygodę z fotografią ukończyła studia wyższe z kosmetologii na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie, oraz Prawo Dowodowe i Kryminalistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W trakcie studiów często stała po drugiej stronie obiektywu i pracowała jako modelka na licznych sesjach zdjęciowych. Po studiach uświadomiła sobie, że to jednak z fotografią pragnie związać się na dłużej. W tym czasie zafascynowała się również podróżami, które stały się jej ulubionym tematem zdjęć. Po jakimś czasie ukończyła Lubuska Szkołę Fotografii i Filmu, a obecnie zajmuje się najczęściej fotografią ślubną i okolicznościową. Szczególne miejsce w jej sercu zajmuje fotografia w podczerwieni, za którą niejednokrotnie została doceniona w Polsce i za granicą. Żeby uzyskać efekt podczerwieni pracuje na przerobionym w tym celu aparacie fotograficznym z wykorzystaniem specjalnych filtrów. Zawodowo została technikiem weterynarii i jest w trakcie doktoratu z zakresu anatomii zwierząt, który odbywa na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

*Gwarancją rezerwacji jest wpłata zaliczki 500 zł zaliczki.
**Organizator zastrzega sobie zmiany w programie w przypadku złych warunków atmosferycznych i na wniosek uczestników.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą ♥♥♥