Warsztaty Fotograficzne na Teneryfie

Teneryfa – wyspa szczęśliwa

Błyszczący w słońcu piasek, intensywnie zielone palmy, ośnieżony szczyt wulkanu Teide, kolorowe papugi – to elementy rozpoznawcze Teneryfy. Teneryfa, to największa z archipelagu Wysp Kanaryjskich. Leży tylko 300 km od wybrzeży Afryki i chociaż jest hiszpańska i europejska, to czuć na niej egzotykę. Niesłychanie zróżnicowana krajobrazowo i klimatycznie, ma dwie wyraźnie różne części, które oddziela pasmo gór: cieplejsze, bardziej słoneczne południe z piaszczystymi plażami, i chłodniejszą północ, z bujną tropikalną roślinnością, uprawami bananów i naturalnymi plażami z czarno-szarym piaskiem. To wyspa wiecznej wiosny, dlatego jesteśmy przekonani, że pogoda nam dopisze. Krajobrazowo to perełka bo z jednej strony mamy suche, piaszczyste południe a z drugiej deszczową, gęsto zalesioną, zieloną i pochmurną północ. W naszej fotograficznej przygodzie przejdziemy szęść różnych stref klimatycznych, począwszy od pustyń i wulkanicznych kraterów aż po palmy, lasy wawrzynowe i sosnowe kończąc. Główną atrakcją wyspy jest Teide czyli najwyższy szczyt (a zarazem czynny wulkan z którego cały czas wydobywają się opary siarki) Hiszpanii 3718 m. n. p. m. Z wierzchołka rozpościera się niepowtarzalny widok na wyspę i morze, który będzie fotograficzną ucztą dla uczestników. Jest to również raj dla miłośników fauny i flory – na Wyspach Kanaryjskich występuje kilkaset gatunków endemicznych.

Wylot Wrocław – linie Ryanair

Termin: 16 -23 października 2021

Cena: 3480 zł za 7 pełnych dni na miejscu (plus bilet lotniczy ok. 600 zł).

W cenie:

• Opiekę dwóch doświadczonych fotografów.

• Wykłady i rozmowy na tematy fotograficzne

• Samochód wraz z paliwem i ubezpieczeniem.

• Noclegi w apartamentach

• Opłaty za noclegi na polach kempingowych (obejmuje płatność za nocleg w namiocie)

• Dodatkowe bilety wstępu wedle uznania kupują uczestnicy.

Prosimy o wyrobienie karty EKUZ

Gwarancją wpisania na listę uczestników jest wpłata  1500zł

Podczas naszej fotograficznej podróży po najpiękniejszych zakątkach wyspy będziemy zwiedzać, wędrować i wyszukiwać najciekawsze kadry, ale postaramy się również o trochę relaksu na niezwykłych plażach Teneryfy.

Wyspa ma do zaoferowania wiele niesamowitych miejsc:
• Wulkan Teide i okolice – wycieczka na czynny wulkan to obowiązkowy punkt programu! Zmieniający się krajobraz, który można obserwować podczas wejścia lub wjazdu kolejką, obfitujący w rozmaite kolory, od ohry po czerń, a na koniec spektakularny widok na kalderę i ocean wraz z innymi wyspami archipelagu. Przy dobrej widoczności można dostrzec nawet Afrykę.
• Wąwóz i wioska Masca – Najpiękniej położona wioska Teneryfy i wąwóz o tej samej nazwie, znajdują się w paśmie gór Teno. Do tej niesamowicie położonej położonej osady wiedzie pełna zakrętów wąska, górska droga. Stąd można podziwiać najpiękniejszy na Teneryfie zachód słońca. Mówi się, że słynna Masca to kanaryjskie Machu Picchu – jest to niewielka wioska z charakterystyczną skałą, w której żyje ok. 100 mieszkańców. Wąwóz biegnie do plaży położonej wśród klifów Los Gigantes.
• Los Gigantes – Niewielka miejscowość położona w malowniczej scenerii nadmorskich skał Los Gigantes i tuż obok czarnych plaż Puerto Santiago. Urwiste, masywne skały tworzące klify giganty są trzecimi pod względem wysokości klifami na świecie.
• Pasaje Lunar – dosłowne tłumaczenie z hiszpańskiego to „krajobraz księżycowy”. I faktycznie widząc te niesamowite skały można odnieść wrażenie, jakby stąpało się po zupełnie innej planecie. ten wyjątkowy, wręcz księżycowy krajobraz zalicza się do największych cudów natury na całej wyspie. Dziwaczne, jasnobeżowe podobne do minaretów, pumeksowe kolumny wyrastające po obu stronach Barranco de las Arenas na tle jasnozielonych sosen to naprawdę bajkowy krajobraz.
• Minas De San Jose – Jedno z najciekawszych miejsc na Teneryfie. Duża „pustynia” utworzona z drobnego, żółtego żwirku u stóp Teide. Mnóstwo tu powulkanicznych formacji skalnych.
• Czarna plaża Bollullo – wg nas najpiękniejsza naturalna czarna plaża Teneryfy. Plaża jest schowana pomiędzy klifami widocznymi z Puerto de la Cruz. Nie jest duża, a uroku dodają jej skały wynurzające się z oceanu. Plaża jest strzeżona, ale ze względu na prądy morskie i silne fale może pełnić rolę kąpieliska tylko przy spokojnym morzu.
• Góry Anagar i lasy laurowo – wawrzynowe – Pasmo górskie zajmujące północną część wyspy, przez które wiodą wąskie, kręte, widokowe drogi. Porośnięty zielenią, malowniczy region gór Anaga jest, mimo swego piękna, nadal rzadko odwiedzany przez turystów. Niewielkie miasteczka i wioski, odcięte od głównych dróg, tworzą tutaj autentyczne, drugie oblicze Teneryfy.
• Roques de Garcia – to kolejny pomnik przyrody na wyspie. Te ciekawe formacje skalne wraz ze słynnym Palcem Bożym leżące u podnóża Teide można podziwiać spacerując wyznaczonym szlakiem. Nocą warto tutaj przyjechać, by podziwiać rozgwieżdżone niebo. Kaldera Teide to jedno z najlepszych miejsc na świecie do obserwacji gwiazd.
• Loro Park – Jedna z najważniejszych atrakcji Teneryfy przeznaczona dla całej rodziny to tropikalne zoo, łączące ochronę przyrody, edukację, rozrywkę i zabawę. Loro Park stanowi tzw. obowiązkowy punkt zwiedzania Teneryfy.
• Do tego wspaniałe góry wysokie, otaczające zewsząd morze, kamieniste i piaszczyste plaże, doborowe towarzystwo i wiele, wiele więcej.

Pozostałe informacje:

1. Jeżeli ktoś cierpi na choroby lub schorzenia o których powinniśmy wiedzieć – prosimy o wcześniejszą informację na ten temat – umożliwi nam to szybszą reakcję w razie potrzeby.
2. Wystawiamy faktury.
3. Prosimy o odpowiednie przygotowanie do wyprawy:
• Należy zabrać odpowiednie ubranie: m. in. kurtkę przeciwdeszczową, buty trekkingowe, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV, strój kąpielowy nakrycie głowy.
4. Należy zabrać ze sobą:
• Aparat, obiektywy, baterie, karty pamięci, statyw (opcjonalny) oraz telefon komórkowy. Proszę nie zapomnieć o zabezpieczeniu dla swojego sprzętu przed zalaniem, czy zabrudzeniem.

Zawiłości prawne:

Wszystkie nasze warsztaty mają charakter szkoleniowy. Fundacja Edukacja i Kuźnia fotograficzna nie są podmiotem w obrocie usług turystycznych w rozumieniu ustawy o usługach turystycznych.
Warsztaty stanowią naturalną konsekwencję w procesie doskonalenia umiejętności fotograficznych.
Fakt przemieszczania się z nami po atrakcjach turystycznych nie oznacza że organizujemy wycieczki turystyczne. Nie świadczymy także usług przewozu osób, ani działalności w branży hotelarskiej, restauracyjnej.

Masz pytania to koniecznie napisz lub zadzwoń.

*Gwarancją rezerwacji jest wpłata 1500 zł oraz wysłanie formularza zgłoszeniowego. Wyznacznikiem uczestnictwa jest kolejność zgłoszeń. Prosimy po wysłaniu formularza odebrać maila z dalszymi instrukcjami.
**Organizator zastrzega sobie zmiany w programie w przypadku złych warunków atmosferycznych i na wniosek uczestników.
*** Bon na warsztaty obejmuje cały zakres warsztatów bez uwzględnienia noclegu i i wyżywienia.

Masz pytania to koniecznie napisz lub zadzwoń.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą ♥♥♥