SARDYNIA – Wyspa Słońca

Zapraszamy na niezapomniane warsztaty fotograficzne na jednej z najbardziej słonecznych wysp Morza Śródziemnego. Pod okiem doświadczonych fotografów odwiedzicie najpiękniejsze zakątki Sardynii. Dowiecie się wszystkiego o swoim aparacie i technikach fotografowania, wpływie światła na fotografię, zasadach kompozycji i budowania obrazu.
Z tej wyprawy każdy uczestnik wróci bogatszy o moc wrażeń i niezliczoną liczbę kadrów, które w pełni oddadzą klimat tej niezwykłej krainy.

Sardynia jest drugą co do wielkości włoską wyspą, która skupia w sobie piękno surowej i potężnej natury oraz cywilizacyjne bogactwo sprzed wielu wieków. Przez wielu bywa nazywana Wyspą szczęśliwości. I bardzo słusznie, bo czy można nie czuć się szczęśliwie w miejscu, które kąpie się w słońcu przez 300 dni w roku? Sekret Sardynii kryje się jednak nie tylko w jej klimacie, ale przede wszystkim naturalnym pięknie, które będziemy próbowali odkryć podczas tej fotowyprawy.

Zapisz się już teraz

Termin:

Wylot: Wrocław – Cagliari

Powrót: Cagliari – Wrocław

Koszt: …………….. + bilet lotniczy

Cena obejmuje:

– warsztaty fotograficzne

– przewodnictwo po Sardynii

– plenery fotograficzne w najpiękniejszych zakątkach Sardynii

– opieka doświadczonych fotografów

– wykłady i rozmowy na temat fotografii oraz postprodukcji zdjęć

– samochód wraz z paliwem i ubezpieczeniem

– noclegi

– na wypadek dłuższego pozostania w terenie – trzy maszynki i butle z gazem do gotowania.

– przetwornice 12V – 230V z gniazda samochodowego oraz rozdzielacz USB.

– ubezpieczenie

Cena nie obejmuje:

– biletów lotniczych

– wyżywienia

Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń do nas: 668 474 869

Gwarancją rezerwacji jest wpłata zaliczki 1500 zł oraz wysłanie formularza zgłoszeniowego.

Wyznacznikiem uczestnictwa jest kolejność zgłoszeń. Proszę po wysłaniu formularza odebrać maila z dalszymi instrukcjami.

PLAN RAMOWY:

Sardynia to kraina zamierzchłej, zagadkowej historii, lazurowych wybrzeży wypełnionych urokliwymi plażami, czarującą naturą i klimatycznymi miastami. Już przed XVIII wiekiem p. n. e. na wyspie kwitła cywilizacja nuragijska, której pozostałości, rozsiane po różnych częściach Sardynii w postaci ruin megalitycznych budowli, można podziwiać po dziś dzień.
Będziemy wędrować po dzikich górskich terenach i najpiękniejszych wapiennych klifach. Dotrzemy do najgłębszego kanionu Europy, Su Gorropu, wykąpiemy się w morzu przy ukrytych, bajecznych plażach, a jeśli dopisze nam szczęście, zobaczymy flamingi brodzące w salinach.

Odwiedzimy między innymi:

LA PELOSA

Plaża jest klejnotem w koronie nie tylko sardyńskiego, ale i całego włoskiego wybrzeża. Od tej pory zyskała na popularności – w sezonie odwiedza ją dziennie nawet kilka tysięcy osób. Na szczęście wciąż udaje jej się zachować autentyczny charakter. Jej drobny piasek i niepowtarzalny kolor wody przywołują na myśl karaibską scenerię, a całość urzeka wyjątkowym pięknem.

GOLA DI GORROPU

Najbardziej spektakularny wąwóz na Sardynii. Kanion Su Gorroppu powstał przez erozyjne działanie rzeki Flumineddu na przestrzeni tysięcy lat. Jego ściany mają nawet 500 metrów wysokości, przez co jest uznawany za najgłębszy wąwóz w Europie.

PORTO CONTE

Pojedziemy do parku narodowego Porto Conte, jednego z najładniejszych naturalnych obszarów Sardynii. Zejdziemy 650 schodami wijącymi się po pionowej ścianie skalnej do Groty Neptuna – najpiękniejszej jaskini na wyspie. Została odkryta przez przypadek 300 lat temu przez jednego z rybaków. W środku znajdziemy piękne formacje skalne, stalaktyty i stalagmity o fantazyjnych barwach i kształtach

STINTINO

Niewielka miejscowość na północy Sardynii, która zyskała międzynarodową sławę dzięki plaży La Pelosa. Uważana za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie zachwyca turkusową barwą wody, białym piaskiem, łagodnym zejściem do morza oraz oszałamiającymi widokami na sąsiednie wyspy Piana i Asinaria.

ORGOSOLO

Przespacerujemy się uliczkami Orgosolo, historycznej siedzibie sardyńskich bandytów, którzy niegdyś chronili się na niedostępnych terenach w okolicy miasta. Od wieków żyje tu zamknięta społeczność, kierująca się swoistym kodeksem honorowym. Dziś miasto słynie też z ok. 150 kolorowych malowideł ściennych (murali), które poruszają tematy społeczne, polityczne i historyczne Włoch. To nie jest jedyne miejsce na Sardynii pełne murali, jednak jest wyjątkowe, bo niespotykane nigdzie indziej na taką skalę. Orgosolo wiele widziało, także wiele złego się tu działo, z czasem wszystko zostało opowiedziane na murach tutejszych budynków. To zdecydowanie jedno z najciekawszych miejsc na wyspie.

PALAU

znaki rozpoznawcze: cudowne plaże i skaliste wysepki wyłaniające się z głębi morza. Symbolem miasta jest naturalna forma skalna Orso, która wznosi się na wysokość 122 m, a przypomina niedźwiedzia, który zapatrzył się w morski bezkres. Z portu w Palau można wybrać się w rejs w kierunku przepięknego archipelagu La Maddalena pełnego cudnych, dzikich plaż.

CAPO TESTA

Przylądek, z którego roztacza się niezwykła panorama na korsykańskie klify i cieśninę Bocche di Bonifacio, która rozdziela Sardynię od Korsyki. W pobliżu przylądka znajdują się dwie plaże – na jednej króluje miękki biały piasek, na drugiej – fantazyjne kształty formacji skalnych. Na Capo Testa znajduje się także Valle Della Luna, czyli Księżycowa Dolina. To 7 małych wąwozów, rozdzielonych przez granitowe skały, w których kryją się wydrążone piaskiem i wiatrem jaskinie.

FLAMINGI

Centralna części zachodniego wybrzeża Sardynii obfituje w płytkie zatoki, laguny i rozlewiska nazywane stawami. Miejsca te, biorąc jeszcze pod uwagę ciepły klimat, stały się idealnym domem lub przystankiem w podróży dla szerokiej grupy ptaków brodzących. Wśród mnogości gatunków zasiedlających słone rozlewiska wyróżnia się kolonia flamingów. Obserwowanie dumnie kroczących w poszukiwaniu pożywienia ptaków, niewątpliwie obok muflonów, to jeden z symboli przyrodniczych tej wyspy, który był bardzo miłym dodatkiem do odwiedzonego wcześniej półwyspu Sinis.

CAPO CACCIA

co znaczy Śpiący Olbrzym ze słynną Grotta di Nettuno, czyli grotą Neptuna. Ten monumentalny, wysoki na 168 m skalny półwysep, to jeden z najciekawszych przyrodniczo terenów Sardynii. I na nim, i dookoła niego pod wodą, żyje wiele gatunków cennych roślin i zwierząt

BOSA

To przystanek obowiązkowy na zachodnim wybrzeżu. Piękne, rybackie miasto rozłożone u stóp zamku, cieszy oczy intensywnymi kolorami. Droga z Bosy do Alghero jest nie tylko panoramiczna, z widokiem na morze, ale i pełna zakrętów. Zaraz po Orgosolo, to najbardziej kolorowe miasteczko na Sardynii. Wąskie, pachnące dawnymi czasami uliczki Bosy oplatają wzgórze, na którym stoi Castello del Malaspina i są pełne małych domów i kamieniczek w pastelowych kolorach. Wspinając się nimi na zamkowe wzgórze, ma się nieodparte wrażenie, że w Bosa trwa niekończący się konkurs na najbardziej kolorową uliczkę w mieście. Kolorowe kwadraciki domków, wydające się stąd stać jedne na drugich, tworzą jedyną w swoim rodzaju mozaikę.

ALGHERO

Jedno z największych miast na wyspie. Nosi wiele fantazyjnych i w pełni zasłużonych przydomków – nazywane bywa małą Barceloną, z powodu widocznych w zabudowie i kulturze ogromnych wpływów hiszpańskich w czasach, kiedy Sardynią władali Aragończycy. Do dziś tabliczki z ulicami nazw są tutaj w języku katalońskim. Miasto bywa także nazywane citta del corallo – miastem korala lub citta della luce czyli miastem światła… Może i Wy dobierzecie do tego ślicznego miasta jakąś adekwatną nazwę.

PAN DI ZUCCHERO

Jest faraglione, czyli kolumną – skałą otoczoną morzem w pobliżu brzegu. Trzy charakterystyczne faraglioni na wyspie Capri są najbardziej rozpoznawalnym przykładem takich form geologicznych we Włoszech. Erozyjna działalność wody i wiatru sprawia, że tego typu formy geologiczne mają ostre kształty. Pan di Zucchero ma 133 m wysokości i jest o ok. o 25 m wyższy od najwyższej kolumny na Capri. I jest największą tego typu skałą w Europie.

I wiele innych… Gdzie tylko będziemy w stanie dojechać lub dojść:)

Programowo dzień podzielony będzie w następujący sposób:

12h – jeżdżenia, marszu i fotografowania

8h – snu

2h – gotowania, przepakowywania i rozkładania

2h – tzw. czasu wolnego, który każdy wydatkuje według własnych potrzeb.

Powyższy plan jest planem ramowym. Zastrzegamy możliwość zmian w programie ze względu na warunki atmosferyczne, kondycję grupy lub na wniosek uczestników. Na naszym wyjeździe stawiamy na jakość, a nie na ilość – skupiamy się odwiedzeniu najbardziej fotogenicznych miejsc, a nie odhaczeniu jak największej ilości atrakcji.

Pozostałe informacje:

1. Posiłki przygotowujemy sami z zakupionych wcześniej produktów. Będzie również możliwość zakupów spożywczych na miejscu. W miarę możliwości, będziemy korzystać też z lokalnych barów i restauracji.
2. Jeżeli ktoś cierpi na choroby lub schorzenia o których powinniśmy wiedzieć – prosimy o wcześniejszą informację na ten temat – umożliwi nam to szybszą reakcję w razie potrzeby.
3. Wystawiamy faktury.
4. Prosimy o odpowiednie przygotowanie do wyprawy:
Należy zabrać odpowiednie ubranie dostosowane do temperatur i warunków panujących na Sardyni: kurtkę przeciwiatrową, buty trekkingowe (najlepiej nieprzemakalne), okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV, nakrycie głowy.
5. Należy zabrać ze sobą:
Aparat, obiektywy, baterie, karty pamięci, statyw (opcjonalny) oraz telefon komórkowy. Proszę nie zapomnieć o zabezpieczeniu dla swojego sprzętu przed zalaniem, czy zabrudzeniem.

Jeśli masz pytania, to koniecznie napisz lub zadzwoń.

*Gwarancją rezerwacji jest wpłata zaliczki 1500 zł oraz wysłanie formularza zgłoszeniowego. Wyznacznikiem uczestnictwa jest kolejność zgłoszeń. Prosimy po wysłaniu formularza odebrać maila z dalszymi instrukcjami.
** Zastrzegamy sobie możliwość zmiany w programie w przypadku złych warunków atmosferycznych i na wniosek uczestników.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą ♥♥♥