Warsztaty fotograficzne na jachcie

HIT SEZONU

Zapraszamy na Wyspy Liparyjskie – czyli warsztaty fotograficzne na jachcie z widokiem na aktywne wulkany.

Dzięki połączeniu sił i wieloletniego doświadczenia Szkoły Żeglarskiej Junga  oraz Warsztatów Fotograficznych Karkonosze możemy w końcu zaproponować Państwu rejs po morzu Tyrreńskim połączony z warsztatami fotograficznymi.

Tylko teraz na jednych warsztatach poznamy podstawy fotografii pejzażu, fotografii lotniczej z drona, fotografii podwodnej oraz postprocessingu w programie graficznym Photoshop i Lightroom. Wszystko to przeplatane będzie wachtami za sterem luksusowej Bavarii 49, opalaniem na dziobie i kąpielami w lazurowych lagunach. Spokojne wody morza Tyrreńskiego umożliwią nam nocne obserwacje Drogi Mlecznej, spadających gwiazd oraz fluorescencyjnych meduz ciągnących się za jachtem. Z rana mogą przywitać nas delfiny a w południe przepływające żółwie morskie.

Podczas naszego rejsu postaramy się aby na następnych Waszych wakacjach nie było problemu z uchwyceniem w obiektywie tego co dla Was najważniejsze.

Dodatkowo po rejsie można spodziewać się od 120 do 140 godzin stażowych niezbędnych dla kandydatów na sternika jachtowego.

Zapisy na rok 2019 ruszyły.

Zapisz się już teraz

Wypełnij krótki formularz kontaktowy.

Termin: sierpień 2020

Liczba miejsc ograniczona

Koszt: 5000 zł + przelot ok. 400 zł

Dla 2 pierwszych osób bon na wybrane warsztaty w kraju o wartości ok 1300 zł.***

Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń do nas: 668 474 869

Do Waszej dyspozycji:

Jacht Bavaria 49 – czyli Hilton na wodzie 😉 – śpimy w kajutach dwu osobowych (na jachcie trzy prysznice i toalety).

Kapitan 😉

Dwóch instruktorów fotografii

Formularz zgłoszeniowy

Program:

Termin:
sierpień 2020

Rejs z warsztatami fotograficznymi odbędzie się na trasie Neapol – Wyspy Liparyjskie – Neapol.

Całość rejsu z warsztatami uzależniony będzie mocno od wiatru ale postaramy się zrealizować oczywiście cały program. Startujemy z mariny w okolicach Neapolu (dokładną lokalizację podamy przed rejsem) po czym skierujemy się ku wyspom Liparyjskim. Najpierw Vulcano z którego stale wydobywają się opary siarki. Następnego dnia wyspa Stromboli z buchającą ze szczytu lawą. Opłyniemy kolejne wyspy cumując w najlepszych miejscach i skierujemy się na Capri – mekka gwiazd telewizyjnych i błękitna laguna. Stamtąd do Positano na kawę i dalsze fotografie. Po dotarciu do poszczególnych wysp wychodzić będziemy na ląd w celach fotograficzno-eksploracyjnych. A całość rejsu przerywać będziemy w najciekawszych miejscach.

Zapewniamy dobrą zabawę oraz ogromną dawkę wiedzy i praktyki!

Dodatkowy opis:

Wyspy Liparyjskie – kraina siedemnastu wysp i siedemnastu stygnących wulkanów. Pochodzenie wulkaniczne sprawia że jest to jedno z najbardziej zakręconych krajobrazowo miejsc na ziemi. Wynurzone z morza pionowe na dziesiątki metrów lite skały, niczym sople lodu przybierają przedziwne formy i kształty. Miejsce niezwykłe i magiczne. Dymiące tu i ówdzie zbocza masywnych i wciąż aktywnych wulkanów przyprawiają o dreszcz emocji i dopełniają atmosferę baśni.

Tajemniczy i niedostępny archipelag zaistniał już w mitologii greckiej jako siedziba boga wiatru. Skoro Eol to dla nas żeglarzy wyprawa na Lipary winna być niczym odwiedziny Mekki, z tą jednak różnicą, że raz w życiu nie wystarczy.
Przemieszczać się będziemy naszym Hiltonem na wodzie – komfortową Bavarią 49. Trasa rejsu ambitna. Czekają Was co najmniej dwa długie przeloty w przepięknych okolicznościach przyrody i w naprawdę doborowym towarzystwie. Rejs, jak każdy w podobnym formacie, poprowadzi skipper z „górnej półki”, który z Eolem potrafi zagrać w szachy i grał już nie jeden raz. Dla nas zdecydowanie rejs roku. Zapraszamy na pokład!
P.S. Sejsmolodzy zapewniają, że slalom pośród aktywnych wulkanów, które wciąż dymią i plują gorącą lawą należy do całkowicie bezpiecznych. Uwaga! Tylko przez najbliższe tysiąc lat.

Przelot na akwen i transfer z lotniska do marin:

Głównym lotniskiem transferowym jest Neapol. Wymiany załóg będą przeprowadzane w jednej z Marin w Neapolu, dokładną informacje wysyłamy kilka dni przed rejsem. Port na pewno będzie dobrze skomunikowany na trasie Marina – Lotnisko, bez problemu i tanio można przemieszczać się środkami publicznego transportu.

Wyżywienie – składką na zaprowiantowanie jachtu:

Na naszych rejsach załoga sama decyduje o formie zaprowiantowania i budżecie na ten cel. Służymy pomocą przy planowaniu zakupów.
UWAGA! Kapitan zwolniony jest ze składki na zaprowiantowanie, za to pierwszy zasiada do stołu

Zawiłości prawne:

Wszystkie nasze rejsy mają charakter szkoleniowy. Szkoła żeglarstwa Junga oraz Warsztaty Fotograficzne Karkonosze nie są podmiotem w obrocie usług turystycznych w rozumieniu ustawy o usługach turystycznych.
Rejsy stanowią naturalną konsekwencję w procesie szkolenia żeglarskiego. Wymogiem niezbędnym do uzyskania uprawnień jachtowego sternika morskiego , kapitana jachtowego jest odbycie stażu morskiego o określonej liczbie godzin na określonych akwenach , w tym na wodach pływowych.
Fakt przemieszczania się z nami po atrakcyjnych turystycznie akwenach morskich nie oznacza że organizujemy wycieczki turystyczne. Nie świadczymy także usług przewozu osób, ani działalności w branży hotelarskiej, restauracyjnej.

Masz pytania to koniecznie napisz lub zadzwoń.

*Gwarancją rezerwacji jest wpłata zaliczki 1500 zł oraz wysłanie formularza zgłoszeniowego. Wyznacznikiem uczestnictwa jest kolejność zgłoszeń. Prosimy po wysłaniu formularza odebrać maila z dalszymi instrukcjami.
**Organizator zastrzega sobie zmiany w programie w przypadku złych warunków atmosferycznych i na wniosek uczestników.