Siedem dni na Islandii – plener i warsztaty fotograficzne

Islandia Geotermalnie

Islandia – kraina różnorodności – zaskakuje już na pierwszy rzut oka.  Podróżnych, wysiadających na lotnisku w Keflavíku, wita silny wiatr. Czarne, wulkaniczne skały sięgające po horyzont, wyrzuty pary z gejzerów, unoszący się w powietrzu zapach siarki. To tu ścierają się płyty tektoniczne, a wybuchy wulkanów wstrzymują ruch lotniczy. Ale to również tutaj złota godzina rozciąga się przyjemnie w dłuuugie złote godziny tak pożądane przez fotografujących.
Bezpośrednie sąsiedztwo surowych skał i zielonych darni ścielących się na klifach, sprzeczki w koloniach maskonurów, owce wyskakujące na drogi to widoki, których nie ujrzycie nigdzie indziej.
Zapraszamy na niezapomniane warsztaty fotograficzne w krainie ognia, lodu, wody i skał. Pod okiem Arkadiusza Makowskiego i Pawła Kroka, w ciągu 7 dni, odwiedzicie najbardziej urokliwe zakątki Islandii. Dowiecie się wszystkiego o swoim aparacie i technikach fotografowania, wpływie światła na fotografię, zasadach kompozycji i budowania obrazu.
Z tej wyprawy każdy uczestnik wróci bogatszy o moc wrażeń i niezliczoną liczbę kadrów, które w pełni oddadzą klimat tej niezwykłej, wulkanicznej wyspy.

Gwarancją rezerwacji jest wpłata zaliczki 1500 zł oraz wysłanie formularza zgłoszeniowego. Wyznacznikiem uczestnictwa jest kolejność zgłoszeń. Proszę po wysłaniu formularza odebrać maila z dalszymi instrukcjami.

Zapisy na rok 2020 ruszyły.

Zapisz się już teraz

Wypełnij krótki formularz.

Terminy:

1 grupa: 05 – 12 sierpnia „7 dni dookoła Islandii”

2 grupa: 12 – 19 sierpnia –  „Misja Maskonur” czyli 2 dni „polujemy” na maksonury a 5 jeździmy po cudownych fiordach zachodnich.

Liczba miejsc ograniczona

Koszt: 5900 +  bilet lotniczy (ok 600zł) –  aktualna promocja 4600zł

Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń do nas: 668 474 869

W cenie:

Opiekę dwóch doświadczonych fotografów.

Wykłady fotograficzne

Podstawy postprocesu w programie Adobe Photoshop

Samochód wraz z paliwem i ubezpieczeniem.

Namioty *2 – dla każdej osoby prywatny namiot 2-osobowy.

Opłaty za noclegi na polach kempingowych (obejmuje płatność za nocleg w namiocie)

Trzy maszynki i butle z gazem do gotowania. Przetwornice 12V – 220V z gniazda samochodowego oraz rozdzielacz USB.

Kolejno dni:

1.      Przylot, przejazd w kierunku miejsca noclegowego, wieczorne fotografowanie latarni morskiej i księżycowego krajobrazu, zapoznanie z terenem, namiotem i nocleg.

2.      Drugi dzień spędzimy wokół znanego „Golden Circle” czyli najważniejszych atrakcji Islandii znajdujących się na południowym-zachodzie. Zaliczamy takie atrakcje jak:
kąpielisko Blue Lagoon, krajobraz księżycowy, elektrownie geotermalne, gejzer, krater, wodospady… W zależności od pogody i czasu może więcej. Na nocleg udajemy się do przepięknego parku narodowego Þingvellir, który sam w sobie jest atrakcją.

3.      Trzeci dzień będziemy kończyć atrakcje Golden Circle i zaczniemy podróż dookoła Islandii.

Jedziemy w stronę stolicy południa czyli Vik, po drodze zatrzymamy się na słynnym wodospadzie

Seljalandsfoss oraz Skogafoss. Kolejna atrakcja to czarne plaże w Vik a stamtąd jedziemy do lodowej laguny Jökulsárlón. To raj ptactwa, fok i brył lodowych wpadających do morza. W zależności od czasu i pogody śpimy w parku pod lodowcem lub udajemy się w dalszą podróż w wschodnim kierunku.

4.      Czwarty dzień – kierunek Hofn pierwsze klify, skały i przepięknie rozlewające się rzeki do morza. Cel poranny to Stokksnes. Dalej zaczynamy obierać kierunek północny wjeżdżając na krajobrazową przełęcz Oxi. W zależności od czasu odwiedzimy małe islandzkie miejscowości ukryte wśród fjordów. Kolejny na liście jest najpotężniejszy wodospad Europy Dettifoss a dalej kierunek na nocleg w parku otoczonym klifem z trzech stron. Jest to kolejny raj dzikiego ptactwa.

5.      Piąty dzień to rejon geotermalny Myvatn – feeria kolorów: błękit, zieleń, wszelkie odcienie szarości i brązu. Skalne miasto Dimmuborgir, oprócz tego styk płyt kontynentalnych i błękitna woda wypływająca z głębin. I tu do wyboru mamy albo rejs na wieloryby lub jeśli się nie uda (pogoda, czas) to zastępczo odwiedzimy jedno z najbardziej znanych kąpielisk naturalnych Myvatn Nature Baths. Pozostaje nam jeszcze Husavik – niegdyś największa baza wypadowa używana do polowania na wieloryby a zarazem jedno z najpiękniejszych islandzkich miasteczek.

6.      Kolejnego dnia w zależności od tego co uda się zrobić w dniu poprzednim albo pojedziemy na wieloryby albo wejdziemy do kąpieliska. Kolejny kierunek to Akureiri i Dalvik. W miarę możliwości możemy odwiedzić basen wiszący na klifie z cudownym widokiem ale celem będzie Hvitserkur.

7.      Zaczynamy powrót na południe i zaliczamy pozostałe „perełki” czyli wygasłe rzeki lawy, interior, zatoki, pomniejsze wodospady. Kierujemy się w stronę Rejkiawiku gdzie nocujemy.

8.      Od rana eksplorować będziemy stolice i jej kolorową zabudowę. Zwiedzimy też najważniejsze atrakcje Rejkiawiku a stamtąd już prosto na lotnisko.

Programowo dzień podzielony będzie w następujący sposób:
12h – jeżdżenia, marszu i fotografowania
8h  – snu
2h – gotowania, przepakowywania i rozkładania
2h – tzw. czasu wolnego, który każdy wydatkuje według własnych potrzeb.

Wiele naszych podróży przerwą geotermalne sadzawki, baseny i nieprzewidywane zdarzenia dlatego plan jest bardzo nieprecyzyjny. Dlatego na wyjeździe skupimy się na fotografowaniu najbardziej fotogenicznych atrakcji Islandii a nie na tzw. „odfajkowywaniu” największej ilości atrakcji. Nie mamy możliwości odwiedzić wszystkiego dlatego skupimy się na najlepszych.

Organizator zastrzega możliwość zmian programy ze względu na warunki atmosferyczne, kondycję grupy lub wniosek uczestników.

Pozostałe informacje:

1. Posiłki robimy sobie sami z zakupionych wcześniej produktów. W miarę jak będzie na to czas i miejsce możemy skorzystać z usług gastronomicznych.
2. Wystawiamy faktury.
3. Jeżeli ktoś cierpi na choroby lub schorzenia o których powinniśmy wiedzieć – bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt – to umożliwi nam szybszą reakcję.
3. Prosimy przygotować się do wyprawy:
a. Zabrać takie rzeczy jak kurtki przeciwdeszczowe i buty trekkingowe przeciwdeszczowe, ciepły ubiór, termos, okulary przeciwsłoneczne, wygodne skarpety, krem z filtr UV, nakrycie głowy, śpiwór  i karimatę
4. Zabrać sprzęt fotograficzny:
a. Aparat, obiektywy, baterie, karty, statyw (opcjonalny) oraz telefon komórkowy.
b. Proszę nie zapomnieć o zabezpieczeniu dla tego sprzętu (wystarczą torby foliowe lub worki na śmieci).

*2 Dlaczego namioty nie hotele/pensjonaty? Islandia jest na tyle specyficznym krajem, że bardzo ciężko szukać tu apartamentów czy ekskluzywnych hoteli. Namiot i pola kempingowe dają nam jedyną w swoim rodzaju możliwość poznania tego kraju od podszewki. Dotrzemy do przepięknych miejsc bez skazy cywilizacji a co za tym idzie namiot będzie naszym najlepszym przyjacielem.

Zawiłości prawne:

Wszystkie nasze warsztaty mają charakter szkoleniowy. Fundacja Edukacja i Warsztaty Fotograficzne Karkonosze nie są podmiotem w obrocie usług turystycznych w rozumieniu ustawy o usługach turystycznych.
Warsztaty stanowią naturalną konsekwencję w procesie szkolenia fotograficznego.
Fakt przemieszczania się z nami po atrakcjach turystycznych nie oznacza że organizujemy wycieczki turystyczne. Nie świadczymy także usług przewozu osób, ani działalności w branży hotelarskiej, restauracyjnej.

Masz pytania to koniecznie napisz lub zadzwoń.

*Gwarancją rezerwacji jest wpłata zaliczki 1500 zł oraz wysłanie formularza zgłoszeniowego. Wyznacznikiem uczestnictwa jest kolejność zgłoszeń. Prosimy po wysłaniu formularza odebrać maila z dalszymi instrukcjami.
**Organizator zastrzega sobie zmiany w programie w przypadku złych warunków atmosferycznych i na wniosek uczestników.